Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

Gnieźnieńskie Młodzieżowe Forum Ekologiczne

Polski Klub Ekologiczny  Koło w Gnieźnie  przy współpracy Starostwa Powiatowego w Gnieźnie – Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa zorganizował w dniu 22 listopada 2013 r. Gnieźnieńskie Młodzieżowe Forum Ekologiczne pn. „ Szukamy rady na odpady”.

Kilka słów podsumowania, choć relacje z imprezy znalazły się w Radio Gniezno oraz portalu internetowym www.informacjelokalne.pl

Po przywitaniu gości i młodzieży oraz krótkim wprowadzeniu w tematykę Forum przez Prezesa Polskiego Klubu Ekologicznego Koło w Gnieźnie Grażynę Bernaciak głos zabrała Pani Alina Kujawska Matanda - członek Zarządu Starostwa Powiatowego, która jako współorganizator Forum podkreśliła jak ważne są takie spotkania i omawiana tematyka segregacji odpadów. Miłe słowa skierował do zebranych Pan Senator Piotr Gruszczyński i obiecał popierać takie ważne inicjatywy i znaczące do edukacji ekologicznej dyskusje. Pani Przewodnicząca Rady Miasta Gniezna Maria Kocoń zwróciła się do młodzieży zachęcając ją do różnych form aktywności na rzecz środowiska, a Pan Prezes Urbis Spółka z o.o. w Gnieźnie Edmund Młodzikowski zapoznał zebranych z aktualną sytuacją w gospodarce odpadami i koncepcją budowy zakładu ich utylizacji w Lulkowie.

Głównym celem Forum były prezentacje zaproszonych wykładowców:

- Joanna Piwońska EKOSFERA „ Śmieci to skarb”

- Anna Szymkowiak ECER  RECYKLING Sp. z o.o. Luboń „ Zagospodarowanie odpadów komunalnych poprzez produkcje paliw alternatywnych”

- Ewa Menz URBIS Sp. z o.o. Gniezno „ System unieszkodliwiania odpadów komunalnych dla gmin objętych Porozumieniem wraz z budową  Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie – koncepcja i aktualny stan zaawansowania prac”

Tematyka i sposób przedstawionych zagadnień dotyczących sposobów gospodarki odpadami pozwoliły młodzieży  i gościom Forum na poszerzenie wiedzy z tego zakresu, a jednocześnie ciekawe prezentacje spotkały się z dużym zainteresowaniem.

W ostatniej części Gnieźnieńskiego Młodzieżowego Forum Ekologicznego rozstrzygnięto konkurs na „Domowe Centrum Segregacji Odpadów”

Decyzją jury  wyróżniono 5 prac, które zostały nagrodzone :

z Gimnazjum w Łubowie -Sandra Kwapich i  Klaudia Garstka

oraz z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gnieźnie -  Emilia Meler,  Izabela Wojtczak  i  Angelika Schulze – Krause. 

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas