Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

Podsumowanie XVIII Gnieźnieńskich Prezentacji Ekologicznych

 Inicjatywa Polskiego Klubu Ekologicznego Koło w Gnieźnie spotkała się z dużym zainteresowaniem placówek szkolno - wychowawczych. Do konkursów przystąpiło wielu uczestników.

 

Ekokukiełki- w tym konkursie zgłosiło udział 16 przedszkoli, które złożyły 57 prac.  Po analizie jury w składzie Katarzyna Grodzka, Marianna Czech i Beata Zielińska Tubacka oceniło następująco:

 

Wyróżnienia :

  • Przedszkole nr 10 Jasio Wędrowniczek - EKOrobot Feliks, EKOMARSJANKA Kula-lu-la, EKO żółw ninja 
  • Przedszkole nr 2 Źródełko - Nikola Tomczak
  • Przedszkole nr 3 Kubuś Puchatek - Natan Zaremba za kukiełkę  EKOrycerz
  • Przedszkole Żydowo – Malwina Gogolin za kukiełkę  Pusia Kot
  • Przedszkole nr 12 „Plastusiowo”  za kukiełki EKOwiosna, EKOrobot

 

III miejsce      -   Alan Żółtkiewicz  Przedszkole nr 17  „ Piastowska Gromada”

                         -   Dominik Rydlewski Dom Dziecka w Gnieźnie

                         -   Zuzanna Stachowiak Przedszkole nr 3 Kubuś Puchatek - za  

                              kukiełkę Pani Wiosna

II miejsce      -    Daniel Kapczyński Przedszkole Żydowo  za kukiełkę Smok

I miejsce       -    Przedszkole nr 9 Leśne Ludki – Niebieskooka Kukiełka

 (Zespół 5-osobowy : Wiktoria Van De Kraats, Marta Beruś, Inga Brenk, Gabriela Święszkowska, Zuzanna Kurek)

Biżuteria Ekologiczna – do konkursu przystąpiły 22 placówki : szkoły podstawowe i ośrodki szkolno- wychowawcze w 2 kategoriach dzieci młodsze kl. 1- 3 i klasy starsze od 4-6, które złożyły 112 prac. Po analizie zgłoszonych prac konkursowych jury Małgorzata Pełeszuk , Maria Gnybek, Beata Trocha   oceniło następująco:

Kategoria dzieci młodszych:

Wyróżnienie :

Klaudiusz Dardzikowski Szkoła Podstawowa Gorzykowo

III miejsce -  Aleksandra Kościelniak Szkoła Podstawowa Łagiewniki Kościelne

II miejsce - Nikola Swat Szkoła Podstawowa Gorzykowo

I miejsce - Nikola Krzyżaniak Szkoła Podstawowa Sławno,

Kategoria dzieci starszych

Wyróżnienia

Dawid Zdrojewski Szkoła Podstawowa Dębnica, Monika Tomczak Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 2 w Gnieźnie, Roksana Cyprach Szkoła Podstawowa w Łagiewnikach Kościelnych, Anna Ziółkiewicz Szkoła Podstawowa w Mielżynie

III miejsce - Julia Romaniak Szkoła Podstawowa Nr 5 w Gnieźnie

II miejsce - Jakub Kondracki Szkoła Podstawowa Nr 6 w Gnieźnie

I miejsce -  Mateusz Białkowski Szkoła Podstawowa Nr 9 w Gnieźnie

 

„Drugie życie starych ciuchów- modnie, ale inaczej”

                                                         

Do konkursy przystąpiło 5 placówek gimnazjalnych. które zgłosiły  15 prac.

Po analizie zgłoszonych prac konkursowych jury w składzie: Małgorzata Urbaniak, Kamilla Kozłowska, Maja Miłogrodzka i Małgorzata Reszko oceniło następująco:

 

Wyróżnienie : Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie

III miejsce -  Gimnazjum w Czerniejewie

II miejsce – Gimnazjum w Żydowie

I miejsce – Gimnazjum w Witkowie

 

ULOTKA O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ „SEGREGUJ- TO SIĘ OPŁACA”

Do konkursy przystąpiły 3 placówki, które złożyły  22 prace.

Po analizie zgłoszonych prac konkursowych jury oceniło następująco:

 Trzy wyróżnienia :

Wszystkie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, ul. Cieszkowskiego 17w  Gnieźnie, od Pani opiekun: Hanny Siedleckiej

Weronika Duszyńska,  Marta Adamska, Dawid Pilarski

Trzy główne nagrody:

III miejsce -  Jagoda Kniaś, II LO im. Dąbrówki; Gniezno

II miejsce - Maria Buczkowska, III LO im. Jana III Sobieskiego, Gniezno 

I miejsce – Patrycja Ciszek, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 ul. Cieszkowskiego 17,

Przyznana została również nagroda specjalna „URBIS” S p. z o.o. i otrzymała ją zdobywczyni II miejsca Maria Buczkowska, III LO im. Jana III Sobieskiego, Pani opiekun: Ala Czerniak. W ocenie jury praca ta ujęła swoistą poetyką w podejściu do tematu segregacji oraz starannością i czasochłonnością wykonania.

Autorom wyróżnionych  i nagrodzonych prac serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywność i chęć podejmowania nowych wyzwań. Wszystkie prace można było podziwiać podczas Dni Otwartych Urbis sp. z o.o. dnia 18 maja 2013 r.

Zapraszamy do udziału za rok, w kolejnej edycji Prezentacji Ekologicznych.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas