Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2013

To największe ekologiczne święto świata obchodzone od 1976 roku, obecnie w 192 krajach, w Polsce od 1990 roku.

Z tej okazji odbywają się liczne festyny i koncerty, konkursy i wystawy, sprzątanie miast, dzielnic i osiedli, nasadzanie zieleni, zbiórka odpadów przeznaczonych do przetworzenia, a w szczególności elektrośmieci. Dzień Ziemi obchodzony jest na terenie całego kraju, prawie w każdej szkole i przedszkolu.

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie w ramach obchodów tego święta organizuje już XVIII GNIEŹNIENSKIE PREZENTACJE EKOLOGICZNE. W tym roku odbywają się one pod hasłem „Szukamy Rady Na Odpady”. W placówkach oświatowo-wychowawczych Powiatu Gnieźnieńskiego ogłoszono konkursy na wykonanie z odpadów:

- ekokukiełki – konkurs adresowany do przedszkoli

- biżuterii ekologicznej – dla szkół podstawowych

- ubiorów „modnie ale inaczej” – dla szkół gimnazjalnych

- ulotek o tematyce ”Segreguj odpady, to się opłaca” – dla szkół ponadgimnazjalnych.

Wyróżniające się prace w każdej kategorii zostaną nagrodzone i wystawione w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie podczas Prezentacji dniu 26 kwietnia 2013 roku oraz w siedzibie Urbis Sp. z o.o. w ramach „Dni Otwartych” tego przedsiębiorstwa. Tę ciekawą imprezę ekologiczną wspiera Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urbis sp. z o.o., Nadleśnictwo Gniezno i indywidualni sponsorzy.

Celem naszych działań jest szeroka edukacja ekologiczna poprzez zabawę, konkursy, wystawy i inne formy aktywności społecznej mająca zmienić sposób patrzenia na przyrodę, otaczające nas środowisko oraz wdrażanie zasad jego ochrony.

Cytując Andrzeja Kassenberga „Jeżeli chcemy, żeby ten kraj sprawnie funkcjonował, muszą istnieć obszary, gdzie przyroda jest ważniejsza niż człowiek”.

Zastanów się co Ty możesz zrobić w swoim otoczeniu, aby włączyć się w obchody Dnia Ziemi. Możliwości ograniczania zanieczyszczeń środowiska w codziennym życiu każdego z nas jest wiele. A może przyjmij zasadę:

  • Unikaj kupowania zbędnych rzeczy
  • Użyj powtórnie
  • Utylizuj

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas