Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

To już 15 lat PKE Koło w Gnieźnie

Dnia 9 stycznia 2013 roku uroczyście obchodziliśmy jubileusz,  15–lecie istnienia Polskiego Klubu Ekologicznego Koło w Gnieźnie.

W sali bankietowej restauracji  Dziki Dwór pod  kaczką spotkali się członkowie Koła oraz zaproszeni goście – przedstawiciele instytucji zaangażowanych we wspieranie proekologicznych inicjatyw w Gnieźnie i w powiecie gnieźnieńskim.

Uroczystość otworzyła Prezes PKE Koło w Gnieźnie Maria Brykczyńska, która zaprezentowała dokonania i działalność organizacji na przestrzeni minionych piętnastu lat.

Podczas jubileuszowego spotkania Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak wręczył Medale Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego Marii Brykczyńskiej i Markowi Burzyńskiemu.

Grażyna Bernaciak otrzymała Medal Koronacyjny od Prezydenta Gniezna  Jacka  Kowalskiego. Medale Milenijne  od Prezydenta Gniezna otrzymały: Jadwiga Biadasz, Małgorzata Reszko i Beata Zielińska-Tubacka.

Z okazji 15-lecia PKE Koło w Gnieźnie przyznało Honorowy Tytuł Partnera Ekologii instytucjom i przedsiębiorstwom, które od wielu lat współpracują  z Klubem. Tytuł ten nadano: Urzędowi Miejskiemu i Starostwu Powiatowemu w Gnieźnie, Nadleśnictwu Gniezno, Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Gnieźnie, URBIS w Gnieźnie Sp. z o.o., Radiu Gniezno oraz Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu Sp. z o.o. w Gnieźnie.

Fotografie: Iza Budzyńska

Specjalnymi dyplomami za wkład i zaangażowanie w ochronę środowiska zostały uhonorowane: Beata Trocha, Ala Czarniak, Małgorzata Główka i Danuta Kropaczewska.

Gnieźnieńskie Koło Polskiego Klubu Ekologicznego  otrzymało listy gratulacyjne od parlamentarzystów:  senatora Piotra Gruszczyńskiego oraz posłów Tadeusza Tomaszewskiego i Pawła Arndta,  nadleśniczego Nadleśnictwa Gniezno - Michała Michalaka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5  im. Arkadego Fiedlera w Gnieźnie,  Anny Wójcik - Starczewskiej.

Uroczystość uświetnił recital Dominiki Sochackiej-Drzewieckiej, która zaśpiewała standardy  jazzowe.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas