Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

Warsztaty w Skorzęcinie

W dniach 3 i 11 października Polski Klub Ekologiczny wspólnie z Nadleśnictwem Gniezno zorganizował warsztaty w Skorzęcinie. Warsztaty  „ Na tropie przyrody – spotkanie z lasem” odbywały się w ramach projektu – „Prośrodowiskowa  edukacja i aktywizacja społeczności lokalnej”. Projekt został dofinansowany przez  WFOŚ i GW w Poznaniu i adresowany był do  uczniów szkół podstawowych z klas IV – VI,  uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz Domu Dziecka. Do udziału w projekcie zostało zakwalifikowanych 10 szkół według kolejności zgłoszeń. Celem głównym projektu było wzbudzenie u dzieci i młodzieży szkolnej poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, poprzez zrozumienie złożoności czynników działających na las i prowadzenie gospodarki leśnej w kontekście obowiązujących zasad ( Natura 2000, Ustawa o lasach, Polityka Leśna Państwa). W ramach warsztatów uczniowie podzieleni na kilka grup zapoznali się m.in. ze  specyfiką pracy leśnika, poznali formy ochrony przyrody na terenie Nadleśnictwa Gniezno, rozpoznawali tropy zwierząt oraz wybrane gatunki roślin i zwierząt w naturalnym środowisku, dokonywali pomiarów wysokości i pierścienicy drzewa, zapoznali się z mapą leśnictwa. Zajęcia z uczniami prowadzili leśnicy: Karolina Fiutak–Łachowska, Daniel Cierplikowski, Paweł Jarecki, Jerzy Zawiślak oraz prezes Polskiego Klubu Ekologicznego Maria Brykczyńska. Warsztaty zakończyły się pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Zajęcia w Skorzęcinie spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony placówek szkolnych, a zaangażowanie biorących w nich udział uczniów zachęca do kontynuacji tego typu formy edukacyjnej.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas