Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

Plany na rok 2018

Witamy członków i sympatyków Polskiego Klubu  Ekologicznego Koło w Gnieźnie              

W naszym Klubie wiele ciekawych planów na rok 2018. Na ostatnich spotkaniach w styczniu i w lutym zaplanowaliśmy największe imprezy z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej.

W ramach obchodów Dnia Ziemi 20 KWIETNIA 2018 r. odbędą się GNIEŹNIEŃSKIE PREZENTACJE EKOLOGICZNE. W tym roku chcemy zająć się tematem: Groźne zjawiska pogodowe i zmiany klimatyczne.

Gnieźnieński Rajd Rowerowy zaplanowany na 9 czerwca to impreza z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu, która od lat ma spore grono zwolenników.

Podsumowanie działań ekologicznych i edukacyjnych w placówkach oświatowych i wychowawczych miasta Gniezna oraz powiatu gnieźnieńskiego znane jako EKOLIDER odbędzie się 15 czerwca w Gajówce przy Nadleśnictwie Gniezno.

Po wakacjach będziemy kontynuować takie imprezy młodzieżowe jak DĄB WOLNOŚCI - zaplanowane na 28 września oraz GNIEŹNIEŃSKIE MŁODZIEŻOWE FORUM EKOLOGICZNE. Ta ostatnia impreza odbędzie się 18 października z udziałem specjalistów i naukowców oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych i będzie doskonałym miejscem do wymiany poglądów na temat zagrożeń środowiska przyrodniczego. Podczas wszystkich imprez planowane są konkursy z nagrodami.

Ponadto sami członkowie maja potrzebę poszerzania swojej wiedzy z zakresu ekologii i ochrony przyrody. Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania ludzi zajmujących się zawodowo lub hobbystycznie najistotniejszymi zagadnieniami środowiskowymi. W ostatnią środę na pytania członków Koła odpowiadała Pani Ewa Menc ze Spółki Urbis. Nowe zasady segregacji odpadów, w tym rozpoczęta bieżącego roku zbiórka bioodpadów budzi szereg wątpliwości. Wiele z nich udało nam się rozwiać, niektóre pozostały nierozstrzygnięte, ale członkowie Koła zdecydowanie przestrzegają oraz edukują dzieci szkolne i nie tylko w zakresie właściwej i skutecznej segregacji odpadów powstających w naszych gospodarstwach domowych.

Planujemy pogłębić wiedzę na temat upraw warzyw i owoców zgodnie z zasadami permakultury. To ciekawy system uprawy na wzór ekosystemu naturalnego, któremu przyświecają zasady etyczne: troszcz się o ziemię, troszcz się o ludzi oraz dziel się nadmiarem. Kolejne tematy spotkań to między innymi poznanie ważniejszych założeń medycyny komórkowej, uprawa i znaczenie ziół w diecie człowieka, ochrona pszczół.

Zapraszamy zainteresowanych na nasze spotkania w pierwszą środę miesiąca o godz. 18 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas