Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

Gnieźnieńskie Młodzieżowe Forum Ekologiczne

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie wraz ze Starostwem Powiatowym  w Gnieźnie organizuje dla młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów Gnieźnieńskie Młodzieżowe Forum Ekologiczne, które odbędzie się w dniu 20 października 2017 r. o godz. 10.00  w Estede  Centrum Kultury Scena to Dziwna ul. Rosevelta 42 w Gnieźnie.

Ta cykliczna impreza organizowana jest przy współudziale Starostwa Powiatowego i wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Poświęcona jest popularyzacji ważnych zagadnień  z zakresu ochrony środowiska i promocji lokalnych działań ekologicznych.

Tegoroczne Forum odbywa się pod hasłem „Zielona energia dla środowiska”. Prezentacje będą poświęcone zagadnieniom:

- „Odnawialne źródła energii szansą na poprawę czystości powietrza ” przedstawi Pan prof. Antoni Zajdel z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie  

- „ Gospodarka niskoemisyjna z wykorzystaniem agrobiomasy” przedstawi Pan Roman Długi dyrektor Firmy Asket w Poznaniu.

- „ Zielona energia – dlaczego warto? ” zapozna zebranych Pani Kinga Świtalska z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ”.

Podczas Forum będzie możliwość obserwacji działania instalacji do produkcji biomasy

Aby zwiększyć aktywność młodzieży ogłoszono Konkurs plastyczny na wykonanie plakatu Zielona energia i Ja, promującego działania na rzecz poprawy stanu środowiska  i odnawialne źródła energii,  którego rozstrzygnięcie wraz z wręczeniem nagród nastąpi podczas Forum.  Regulamin Konkursu przesłano drogą mailową do placówek oświatowych.

Serdecznie zapraszamy !!!                                                                                         

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas