Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

Spotkanie przy Dębie Wolności

W dniu 29 września 2017 r. na plac Pielgrzyma przy Katedrze przybyła młodzież ze Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Karniszewie pod opieką p. Beaty Zielińskiej Tubackiej, i przedstawiła patriotyczny montaż słowno- muzyczny oraz Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Witkowie. Uczniom Szkoły w Karniszewie podziękowano za opiekę i pięknie prowadzoną kronikę najciekawszych wydarzeń, których Dąb był świadkiem w ostatnim roku szkolnym ( 2016/2017) oraz wręczono pamiątkową statuetkę.Natomiast na ręce p. Dyrektor z Witkowa - Bernadetty Nowak  i delegacji uczniów złożono powołanie na Honorowego Strażnika Dębu Wolności na kolejny rok, kronikę wydarzeń do dalszego prowadzenia oraz przechodni grawerton z oznakowaniem Honorowi Strażnicy Dębu Wolności. Gości przywitała Grażyna Bernaciak Prezes Polskiego Klubu Ekologicznego Koła w Gnieźnie oraz zastępca Nadleśniczego p. Andrzej Kiszkarewicz, który podkreślił że dąb rośnie zdrowo i ma przyrost około 1,5 m. Gośćmi byli Pan Prezydent Tomasz Budasz, Przewodniczący Rady Miasta Pan Michał Glejzer, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa PowiatowegoPani Magdalena Musiałowicz oraz  Urzędu Miejskiego Pan Jerzy Puch. W imieniu gości do młodzieży powiedział kilka serdecznych słów pan przewodniczący RM. Na spotkanie przybyły również dzieciaki z 3 przedszkoli: Nr 9 Leśne Ludki ul. Radosna, Nr 5 Mali przyrodnicy ul Rybna oraz Nr 3 Kubuś Puchatek ul. Dąbrówki, które w przyszłości będą sprawować opiekę nad naszym Dębem Wolności.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas