Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

Zaproszenie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie serdecznie zaprasza na spotkanie, które odbędzie się dnia 29 września 2017 r. o godz. 9:30 na Placu Pielgrzyma przy Katedrze Gnieźnieńskiej.

Spotkanie odbywa się w rocznicę  posadzenia w tym miejscu symbolicznego drzewa - Dębu Wolności,  w celu uczczenia 25 rocznicy odzyskania wolności, a nastąpiło z inicjatywy Lasów Państwowych obchodzących wówczas Jubileusz 90–lecia powstania.

Polski Klub Ekologiczny powołał wówczas honorowego Strażnika Dębu Wolności, który przez rok opiekuje się drzewem i sporządza ze swoich obserwacji kronikę najciekawszych wydarzeń, których „Dąb był świadkiem”. Tytuł ten  przyznawany jest młodzieży, która w danym roku zdobyła tytuł Ekolidera - dwukrotnie przypadł w udziale młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gnieźnie, następnie Szkole Podstawowej w Karniszewie.  Obecnie chcemy przekazać opiekę nad Dębem Wolności Szkole Podstawowej w Witkowie - Ekoliderowi 2016/2017.

W programie spotkania podsumowanie obserwacji i przekazanie innej grupie młodzieży tej symbolicznej funkcji na kolejny rok. 

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas