Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

Dzień Otwarty w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie

W sobotę 3 czerwca 2017 r. zostaliśmy zaproszeni do udziału w dużej imprezie plenerowej - Dzień Otwarty w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie organizowanej przez Spółkę „Urbis”. Już od godziny 10 00 uruchomiliśmy stanowisko Polskiego Klubu Ekologicznego Koło w Gnieźnie, z wydawnictwami, ulotkami, książkami i sadzonkami. Od początku imprezy zachęcaliśmy zgromadzone dzieci i młodzież do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu życia roślin i zwierząt oraz szeroko pojętej ochrony przyrody. Chętni do udziału w konkursach losowali pytania kręcąc Kołem Fortuny wykonanym w Nadleśnictwie, lub losowali pytania z pojemnika a za poprawne odpowiedzi otrzymywali nagrody. Nie zabrakło również wyjątkowo aktywnych dorosłych, chętnych do zabawy, którzy po poprawnej odpowiedzi byli obdarowani sadzonkami krzewów i drzew.

Cieszy nas, że impreza zgromadziła wiele osób chętnych do zapoznania się z funkcjonowaniem nowoczesnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie. Rodzinnie lub indywidualnie zwiedzano Zakład pod opieką Przedstawiciela Zakładu, interesując się procesem technologicznym przeróbki i koniecznością segregacji odpadów. Przygotowano dla wszystkich poczęstunek: ciepłą kiełbaskę, drożdżówkę i napoje. Było też spotkanie z gnieźnieńskimi koszykarkami, prezentowano sposób produkcji papieru czerpanego  i losowano wartościowe nagrody za segregowanie odpadów.  Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzili  zakład mieli możliwość połączenia odpoczynku w plenerze z możliwością poszerzenia wiedzy na temat postępowania z odpadami powstającymi w gospodarstwie domowym.

Dziękujemy firmom i osobom, które wsparły przedsięwzięcie Polskiego Klubu Ekologicznego i  ufundowały nagrody dla uczestników konkursów: Nadleśnictwo Gniezno, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Poznaniu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu oraz Szkółka Roślin Stempniewscy z Karniszewa, a Spółce Urbis wyrażamy uznanie za cenną inicjatywę edukacji ekologicznej naszego społeczeństwa.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas