Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

Rajd rowerowy

W sobotę 27 maja 2017 r. na Gnieźnieńskim Rynku spotkali się rowerzyści, aby uczestniczyć w XVIII Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie przy współpracy Urzędu Miejskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Imprezie patronował Prezydent Miasta Gniezna 

Wyjazd z Rynku i bezpieczny przejazd przez miasto zabezpieczały patrole Policji i Straży Miejskiej, którym za tą opiekę serdecznie dziękujemy. Ponieważ tego dnia pogoda dopisała gotowość do rowerowej przygody podjęło 104 rowerzystów w różnym wieku, kilkuletnie dzieci, młodzież   i dorośli. Punktualnie o 10 00 ruszyliśmy w drogę, która  wiodła przez Zdziechowę, Napoleonowo, Modliszewo, Krzyszczewo i Pyszczyn i z krótkimi przystankami zajęła około 3 godzin. Wróciliśmy na boisko Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie, gdzie odbył się Festyn rowerowy a na zdrożonych rowerzystów czekała smaczna grochówka i niespodzianki.  

Na szkolnym boisku przywitali nas zaproszeni policjanci i strażacy, którzy prezentowali zasady bezpiecznego ruchu drogowego, były gry, zabawy i konkursy, do których nie zabrakło  chętnych, gdyż na zwycięzców czekały nagrody. Na opisanej nawierzchni boiska rozłożono miasteczko ruchu drogowego, starannie oznakowane do nauki jazdy i ruchu zgodnie z przepisami.  Największą atrakcją była wizyta maskotki policjanta Pyrka, który mimo upału wdzięcznie pląsał z dużymi i małymi rowerzystami oraz chętnie pozował do indywidualnych i grupowych zdjęć. Wspólnie przy dźwiękach muzyki  odtańczono kilka tańców i brawami pożegnano miłego gościa.  Ponadto wśród wszystkich uczestników rajdu zostały rozlosowane upominki.

Dziękujemy Prezydentowi Miasta i pracownikom Urzędu Miejskiego, Pani Dyrektor i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie, Panu Dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej za ogromne wsparcie organizacyjne a sponsorom za ufundowanie nagród. Dziękujemy również firmie Drukarnia Majorczyk, która pomaga nam rozpowszechniać imprezy ekologiczne.

W drodze powrotnej padały zapytania, kiedy znów ruszymy na rowerowe szlaki. Zapewniamy, że będziemy organizować kolejne, bo uśmiechnięte twarze uczestników są dla nas najlepszym podziękowaniem za trudy organizacyjne.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas