Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

Gnieźnieńskie Młodzieżowe Forum Ekologiczne

ogrodPolski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie organizuje dla młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów Gnieźnieńskie Młodzieżowe Forum Ekologiczne, które odbędzie się w dniu 26 października 2016 r. o godz. 10.30  w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Łubieńskiego 11 w Gnieźnie.

Ta cykliczna impreza organizowana jest przy współudziale Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Poświęcona jest popularyzacji ważnych zagadnień  z zakresu ochrony środowiska i promocji lokalnych działań ekologicznych.

Tegoroczne Forum odbywa się pod hasłem „Tajemnice ogrodów”. Prezentacje będą poświęcone ogrodom, ich znaczeniu w życiu człowieka, zmieniającej się roli i potrzebie ich kształtowania.

- „Topos ogrodu w sztuce” przedstawi Pani Beata Czechańska Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie im. Jana III Sobieskiego

- „Ogrody w przestrzeni miejskiej” przedstawi Pani Małgorzata Kania Dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Gnieźnie.

- „Ogrody a sprawa wspólna” Pan Maciej Jędrzejczak, Pola Kowalczyk, Natalia Olejnik  Stowarzyszenie Promocji Dziedzictwa „Kasztelania Ostrowska”.

Aby zwiększyć aktywność młodzieży ogłoszono Konkurs fotograficzny  „ W tajemniczym ogrodzie”,  którego rozstrzygnięcie wraz z wręczeniem nagród nastąpi podczas Forum.  Regulamin Konkursu przesłano drogą mailową do placówek oświatowych i zachęcamy do wzięcia udziału.                                  

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas