Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

EKOLIDER 2016

Dnia 10 czerwca 2016 r. o godz. 13 00 na terenie Gajówki przy Nadleśnictwie Gniezno odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom tegorocznego konkursu EKOLIDER. Ma on na celu wyłonienie placówki, która przez cały rok szkolny wyróżnia się w różnych formach działalności na rzecz środowiska naturalnego i ochrony przyrody. Oceniano inicjatywy w zakresie zbiórki takich surowców jak metale i puszki aluminiowe, baterie, nakrętki plastikowe, makulaturę, karmę dla zwierząt leśnych, budowanie karmników lub paśników dla zwierząt, wnikliwie analizowano kroniki szkolne i przedszkolne przedstawiające obszary aktywności placówek oraz pomysł na propagowanie inicjatyw i edukację ekologiczną. W tegorocznej już 16 edycji konkursu wzięły udział placówki oświatowe i wychowawcze z Gniezna i z powiatu gnieźnieńskiego : 11 przedszkoli, 4 szkoły podstawowe, 2 gimnazja – łącznie 3630 dzieci i młodzieży. 

Tytuł „Ekolidera” otrzymały: Przedszkole nr 2 „Źródełko” w Gnieźnie; Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Karniszewie oraz Gimnazjum w Trzemesznie.

Przyznano także wyróżnienia dla Przedszkola nr 14 „Mali Piastowie” w Gnieźnie; Przedszkola nr 1 „Chatka Puchatka” w Trzemesznie; Przedszkola nr 17 „Piastowska Gromada” w Gnieźnie; Szkoły Podstawowej nr 5 im. A. Fiedlera w Gnieźnie; Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie. Ponadto wręczono specjalne wyróżnienia za długofalowe działania na rzecz ochrony środowiska i wspieranie w tym zakresie innych placówek. Tytuł Mecenasa Przyrody w 2016 roku otrzymali: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie; Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Poznaniu, Koło Łowieckie Nr 59 „Szarak” w Mieleszynie oraz Gimnazjum w Trzemesznie. Odbieranie nagród i wyróżnień odbyło się w obecności wielu oficjalnych gości, popierających ten projekt ekologiczny. Do Gajówki przybyli: Pani Starosta Beata Tarczyńska, Pan Prezydent Tomasz Budasz, Przewodniczący Rady Miasta Gniezna Michał Glejzer, Nadleśniczy Michał Michalak wraz ze specjalistami  z Nadleśnictwa i Leśniczymi, Przewodniczący Polskiego Związku Łowieckiego Jerzy Modrzejewski, Przedstawiciele Policji i Państwowej Straży Pożarnej, Pani Magdalena Musiałowicz wraz z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego, przedstawiciel Firmy Recal Artur Łobodzki.

Projekt Ekolider 2015/2016 zrealizowany został dzięki zaangażowanej pracy, serdecznemu wsparciu i środkom finansowym wielu ludzi i instytucji, którym bardzo dziękujemy:

STAROSTWO POWIATOWE W GNIEŹNIE

URZĄD MIEJSKI W GNIEŹNIE

NADLEŚNICTWO GNIEZNO

POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

POLSKI KLUB EKOLOGICZNY OKRĘG WIELKOPOLSKA KOŁO W GNIEŹNIE

WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W POZNANIU

WIELKOPOLSKA OKRĘGOWA IZBA INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA W POZNANIU

MABAPLAST W GNIEŹNIE

WTÓRJAN-BIS W GNIEŹNIE

MULTIINVEST W GNIEŹNIE

URBIS SP. Z O.O. W GNIEŹNIE

MPK SP. Z O.O. W GNIEŹNIE

PEC SP. Z O.O. W GNIEŹNIE

I tu przypomnę słowa Paulo Coelho „chociaż droga każdego człowieka jest inna, zawsze istnieje pewien punkt, w którym wszystkie się zbiegają”. Dla wielu z nas to troska o nasze środowisko i otaczającą nas przyrodę. 

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas