Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

EKOLIDER XVI EDYCJA 2015/2016

Szanowni Państwo

Serdecznie witamy w XVI edycji konkursu EKOLIDER za rok szkolny 2015/2016. Mamy nadzieję, że tegoroczna formuła konkursu usatysfakcjonuje zarówno pedagogów jak i bezpośrednich uczestników konkursu. FINAŁ edycji konkursu EKOLIDER ukierunkowany jest przede wszystkim na uhonorowanie najlepszych i najaktywniejszych placówek oświatowych oraz ich podopiecznych. Nie musimy przypominać jak ważnym elementem ochrony środowiska jest edukacja ekologiczna, a w szczególności ta jej część, która dotyczy kształtowania właściwych nawyków w zakresie selektywnej zbiórki odpadów, właściwych zachowań na obszarach zielonych, czy objętych ochroną. Aby wiedza o ochronie środowiska zaowocowała właściwie musi być przekazywana i wpajana już w wieku przedszkolnym a kontynuacja trwać przynajmniej przez cały okres nauki szkolnej. Naszym zadaniem jest nauczenie tych młodych ludzi zrozumienia, szacunku i respektu dla natury. Zadbajmy wspólnie o to, aby egzystowanie zgodne z naturą stało się naszym sposobem na życie. Myślimy, że największą satysfakcją dla organizatorów, nauczycieli i pedagogów jest świadomość dobrze spełnionych powinności wobec Ziemi – ojczyzny wszystkich ludzi. Pamiętajmy, że za kilka czy kilkanaście lat nasi podopieczni będą gospodarzami tej planety i wiedza oraz umiejętności, które obecnie posiądą pozwolą im zachować silne i zdrowe środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń.

                                                           Z poważaniem w imieniu organizatorów

                                                            Marek Burzyński

Regulamin Ekolider w formacie pdf

 

Kontakt z organizatorami:

Marek Burzyński /POLSKI KLUB EKOLOGICZNY/ 608-574-538

Mariola Nowakowska, Karolina Fiutak-Łachowska /NADLEŚNICTWO GNIEZNO/

(061) 426-46-11 w. 224 (do godz. 15-tej)

Jadwiga Trzcińska /URZĄD MIEJSKI W GNIEŹNIE/

(061) 426-04-76 (do godz. 15-tej)

Magdalena Musiałowicz /STAROSTWO POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO/

(061) 424-07-27 (do godz. 15-tej)

Jerzy Modrzejewski /POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI/ 601 400 303

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas