Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

Gnieźnieńskie Młodzieżowe Forum Ekologiczne

ecoGnieźnieńskie Młodzieżowe Forum Ekologiczne to cykliczna impreza, organizowana od 16  lat przez Gnieźnieńskie Koło Polskiego Klubu Ekologicznego i poświęcona popularyzacji ważnych zagadnień  z zakresu ochrony środowiska i promocji lokalnych działań ekologicznych.

W dniu 20 listopada 2015 r. o godz. 1100  w Centrum Kultury EsTeDe  przy ul. Roosevelta 42 w Gnieźnie spotkała się młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Gnieźnieńskiego. Tegoroczne Forum odbyło się pod hasłem „ Ekofilozofia czyli jak żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym”.

Wykłady były  poświęcone zagadnieniom:

-  „Co to jest Probiotechnologia? Pożyteczne mikroorganizmy dla człowieka i środowiska” przedstawił Pan Sławomir Gacka Prezes Probiotics Polska Sp. z o.o.

- „Regionalne osobliwości świata roślin – przykłady, zagrożenia, ochrona” przedstawił Pan Maciej Jędrzejczak Prezes Stowarzyszenia Promocji Dziedzictwa „Kasztelania Ostrowska”.

Prezentacje wzbudziły duże zainteresowanie zarówno wśród licznie zgromadzonej młodzieży jak i zaproszonych gości. Interesujące spojrzenie na mikroorganizmy obecne w naszym życiu i ich wykorzystanie w różnych dziedzinach, a także osobiste doświadczenia w zakresie poszukiwań i ochrony unikalnych przedstawicieli świata roślin poszerzyły naszą wiedzę o otaczającej nas przyrodzie.

Na początku spotkania ogłoszono wyniki Konkursu na prezentację multimedialną pod hasłem „Zmień swoje życie na bardziej eko – 10 zasad ekologicznego stylu życia”.  Wpłynęło 31 prac, które przedstawiały spojrzenia młodzieży na to, co w życiu każdego z nas można zmienić aby dbać o ekologiczny styl.

 Przedstawiamy laureatów konkursu:       

GIMNAZJA

I  miejsce – Julia Tokarz (Gimnazjum im. prof.  Władysława Nehringa w Kłecku)

II  miejsce – Karolina Jarecka  (Gimnazjum w Witkowie)

III  miejsce – Michał Groblewski (Gimnazjum w Trzemesznie)

SZKOŁY  PONADGIMNAZJALNE

I miejsce – Anna Kłodowska (III LO im. J III Sobieskiego w Gnieźnie)

II   miejsce –  Jakub Palatynus (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 2 w Gnieźnie)

III miejsce – Jagoda Szkudlarek (I LO im. B. Chrobrego w Gnieźnie)

 

Wyróżnienia:

Agata Andrzejewska (I LO im. B. Chrobrego w Gnieźnie)

Wszyscy wyróżnieni otrzymali z rąk Pani Starosty Beaty Tarczyńskiej ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego. Nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie.                

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas