Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

Dąb Wolności

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie serdecznie zaprasza na spotkanie, które odbędzie się dnia 29 września 2015 r. o godz. 11 00 na Placu Pielgrzyma przy Katedrze Gnieźnieńskiej.
Spotkanie odbywa się w pierwszą rocznicę posadzenia w tym miejscu Dębu Wolności. Uroczyste jego posadzenie było odpowiedzią na apel Prezydenta RP, w celu uczczenia 25 rocznicy odzyskania wolności, a nastąpiło z inicjatywy Nadleśnictwa Gniezno obchodzącego w 2014 roku Jubileusz 90–lecia Lasów Państwowych. Drzewo ma symbolizować odrodzoną Polskę po przemianach ustrojowych.
Z inicjatywy Polskiego Klubu Ekologicznego powołano wówczas honorowego Strażnika Dębu Wolności, który przez rok opiekuje się drzewem i sporządza ze swoich obserwacji kronikę najciekawszych wydarzeń, których „był świadkiem”. Tytuł ten w 2014 roku przypadł w udziale młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gnieźnie, która za wielokierunkowe działania w zakresie poznawania i dbałości o środowisko naturalne zdobyła tytuł Ekolidera. Młodzież z tej szkoły pod opieką nauczyciela Pani Agnieszki Foerster i Dyrektora Anny Wójcik Starczewskiej brała aktywny udział w sadzeniu symbolicznego Dębu Wolności.
W programie spotkania podsumowanie obserwacji i przekazanie innej grupie młodzieży tej symbolicznej funkcji na kolejny rok.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas