Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zrzesza osoby fizyczne i prawne zainteresowane ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego i kulturowego człowieka zgodnie z zasadami ekorozwoju.

Spotkania naszego Koła odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca, oprócz wakacji w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego o godzinie 18.00. 

Zapraszamy!!!

XVI Gnieźnieński Rajd Rowerowy już za nami

30 maja 2015r. na Rynek Gnieźnieński przybyło 171 cyklistów w różnym  wieku. Ku zadowoleniu organizatorów – członków Polskiego Klubu Ekologicznego oraz zaprzyjaźnionych wolontariuszy nie zabrakło rodzin z małymi dziećmi, które w ten aktywny sposób postanowiły spędzić sobotni dzień.  Po zapisach i krótkim omówieniu spraw organizacyjnych rowerzyści ruszyli na trasę szlakiem żółtym pod czujnym okiem 2 patroli motorowych Policji w Gnieźnie. I choć pogoda tego dnia nie była szczególnie przyjazna, gdyż często się chmurzyło i wiał dość silny wiatr utrudniający jazdę rowerem wszyscy dotarli do celu, jakim był Zespół Pałacowy w Czerniejewie. Po drodze kilka krótkich odpoczynków, podziwianie uroków majowej przyrody, odwiedziny przy obelisku upamiętniającym syna właścicieli Czerniejewskiego Pałacu, gdzie obecnie trwają prace renowacyjne. A w Pałacu, już czekał uśmiechnięty personel z gorącymi i zimnymi  napojami, posiłkiem i lodami. W trakcie prawie dwugodzinnego odpoczynku rowerzyści zwiedzali piękny, rozległy park przy Pałacu, niektórzy poszli na plac zabaw lub krótkie zwiedzanie miasta. Dzieci i młodzież przystąpiła do konkursów sprawnościowych i wiedzowych oraz zabaw, co zostało nagrodzone upominkami. Jak na każdym rajdzie na zakończenie odbyło się losowanie nagród i każdy z uczestników został obdarowany choćby najskromniejszym upominkiem. Droga powrotna była krótsza i łatwiejsza dla rowerzystów, dlatego minęła bardzo szybko. Łączna trasa rajdu wyniosła 40 km.

Pragniemy podziękować za pomoc w organizacji rajdu Policji w Gnieźnie. Dzięki nim udało nam się bezpiecznie wyjechać z centrum miasta na żółty szlak rowerowy w Mnichowie. Jesteśmy wdzięczni Panu Marinowi Kwiatkowskiemu – gospodarzowi Pałacu w Czerniejewie, który zapewnił smaczny poczęstunek i zorganizował przyjazne miejsce na dobry odpoczynek po trudach jazdy.

Organizacja imprezy była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Czerniejewie, a loteria fantowa dzięki sponsorom: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Gnieźnie, Nadleśnictwo Gniezno, Zakład Remontowy Jan Jóźwiak z Łubowa, Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie, Sklep rowerowy Atut w Gnieźnie.  Drukowanie plakatów i materiałów informacyjnych zawdzięczamy życzliwej wszelkim działaniom Klubu Drukarni Majorczyk w Gnieźnie

    Dziękując rowerzystom za liczny udział zapraszamy na kolejną imprezę rowerową za rok!  

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

To nasz numer KRS

Kontakt

Polski Klub Ekologiczny 
Koło w Gnieźnie

ADRES:
Miejski Ośrodek Kultury 
ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

TELEFON:
+48 61 426-46-30

FAX:
+46 61 426-35-23

E-MAIL:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

Nadleśnictwo Gniezno

Wspierają nas